Lengyelország bemutatta a nyilvánosságnak a nemrégiben beszerzett, közepes hatótávolságú, precíziós fegyverendszerét, a Homar-K rakéta-sorozatvetőt. Éles szemű elemzők arra számítanak, hamarosan végrehajtják az első tesztet a hozzá rendelt ballisztikus rakétával is.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma pénteken ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos napi jelentését, melyben ezúttal a mindkét fél által használt közepes hatótávolságú rakétákról és robotrepülőgépekről értekeztek.
Ma is kiadta szokásos, napi ukrajnai háborús jelentését a brit hírszerzés. Ezúttal az orosz cirkálórakéták bevetéseivel foglalkoznak.
Mivel a Hamász példátlan támadást hajtott végre Izrael ellen, az Izraeli Védelmi Erők (IDF) megtorló hadjárata is példátlan lesz, bizonyos, hadműveleti szintű változások már most megtörténtek – mondta Omer Tisler dandártábornok, az Izraeli Légierő (IAF) vezérkari főnöke egy sajtótájékoztatón.
Ma is kiadta szokásos, napi jelentését a brit védelmi minisztérium. Ezúttal az orosz utánpótlási nehézségekről írnak.
A közösségi médiába került fel a felvétel egy orosz 2Sz19 MSzTA-Sz önjáró tarack elleni ukrán tüzérségi csapásról. A videó különlegessége, hogy a löveget épp lőszerbetöltés közben éri találat.
Vlagyimir Putyin orosz elnök arra figyelmeztetett, hogy fegyveres erői nem rendelkeznek az ukrajnai háború megnyeréséhez szükséges haditechnikai eszközökkel, ugyanakkor ragaszkodott ahhoz, hogy Moszkva fokozza a fegyvergyártást, hogy pótolja a hiányt - számolt be róla a Politico.
A Twitterre kerültek fel azok a felvételek, amelyen úgy tűnik, hogy akár eddig még nem látott rakétát is használnak az ukrán fegyveres erők az orosz-ukrán háborúban. Ha a feltételezések igazak lennének, akkor az azt jelentené, hogy az Amerikai Egyesült Államok a legnagyobb titokban sokkal modernebb és nagyobb hatótávolságú fegyvereket szállított Kijevnek, mint amilyenek a korábban kért közepes hatótávolságú ATACMS rakéták lettek volna.
Az Ukraine Weapons Tracker tette közzé azokat a fényképeket, amelyen már éles használatban látható az Egyesült Államok által adott AGR-20 Advanced Precision Kill Weapon System (APWKS) rendszer.
A Twitterre kerültek ki a felvételek, amelyen egy amerikai fejlesztésű Switchblade 600-as öngyilkos drón maradványai láthatók, orosz katonák gyűrűjében.
Az ügyet ismerő iparági képviselők szerint az Egyesült Államok olyan GPS-irányítású bombákat is biztosít Ukrajnának a legújabb fegyvercsomagban, amely hatótávolsága elérheti a 45 mérföldet (70 kilométert), az általuk hordozott robbanófej súlya pedig elérheti a 100-400 kilogrammot is - írta meg a Bloomberg.
Ukrajna a hétvége folyamán több orosz katonai bázisra is csapást mért, a célpontok között az orosz Wagner zsoldoshadsereg bázisai is szerepeltek. A Twitterre kikerült felvételek szerint a Kadijivkai Wagner-bázist azután azonosították be, hogy a zsoldoshadsereget vezető Jevgenyij Prigozsin fia megosztott egy fényképet róla.
Visszatér az első világháború és az orosz történelem legendás fegyvere az ukrajnai frontra. Míg a legtöbb országban a második világháborút követően a páncélvonatokat kivonták a harctéri szolgálatból, addig a Szovjetunióban, majd később Oroszországban továbbra is rendszerben tartották őket.
A Pentagon bejelentette, fontolóra veszi az amerikai Boeing javaslatát, hogy olcsó, kisméretű precíziós bombákkal lássa el Ukrajnát, amelyeket a bőségesen rendelkezésre álló rakétákra szerelnének fel. Ez a szállítás lehetővé tenné Kijev számára, hogy messze az orosz vonalak mögött is képes legyen csapást mérni - írta meg a Reuters.
Ma is közölte a napi jelentését a brit védelmi minisztérium, most a Kahovka gát környékén kialakult helyzetről.
A tárgyalásokban részt vevő két amerikai tisztviselő szerint a Pentagon már komoly egyeztetésben van arról, hogy fizetnek Elon Musk tulajdonában levő Starlink műholdas hálózatáért, a szükséges financiális kereteket is megtalálták hozzá. - írta meg a Reuters.
A politikában eddig ismeretlen személyt kért fel Vucic elnök.
Ez már tényleg lejtmenet.
A bankok nem nagyon akarnak díjcsökkentést végrehajtani.
Rengeteg tanulási és fejlődési lehetőséggel várunk.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.